| Pasiunepentrumasini a întrebat:

Firma O-Mac de ce tara este produsa?
Piesele unde sunt fabricate?
Vreau sa iau o drujbă si nu stiu ce e cu firma asta ca nu am auzit de ea pana acum.
Is De calitate produsele de la ei?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O-Mac e firma romaneasca, din Pitesti.
Eu am un motocultor, Apollo 135, de șapte ani, si o singura problema a avut ca sa il bag in service, a trebuit sa i se curete injectorul. In rest, am tras de el binisor. Bine, e diesel, mare si puternic. Motorul e sigur chinezesc, l-am cautat pe net, nu stiu despre restul pieselor, dar chiar de e o chinezarie, e buna, nu au aparut defecte decat mici, accidentale, de pe urma folosirii, se poate spune ca eu am fost de vina. Dar tot eu am si reparat.
O-Mac e o firma ce are respectul meu. L-am cumparat online, (il vazusem insa inainte in Dedeman, si un tip decla ei a zis ca e italienesc, ceea ce nu prea mai cred acum stiind ce productie e motorul), am fost contactat de la firma de un tip ce mi-a facut inpresie. Extrem de respectuos, eficient in comunicare, atentie indreptata spre client. In 10 minute am pus la punct toate detaliile. Cu altcineva sunt sigur ca ar fi durat mai mult.
Mi l-au adus acasa gata montat, m-au lasat sa il si verific. Regula, pusa si pe site, era ca il primesti bucati, si tu trebuia sa ti-l montezi. Lucru care nu e tocmai simplu la un motocultor, chiar daca te pricepi, pentru ca iti ia ceva timp. M-au ajutat cu acel timp.
Cind am avut o problema si am sunat la ei la service, au fost prompti si m-au lamurit imediat despre ce e vorba. Tot asa, cu respect.
Eu cred ca e o firma serioasa. Nu stiu ce provenienta au produsele lor, dar din ce am experimentat eu, sunt foarte multumit.

| Pasiunepentrumasini explică (pentru cristi202):

Si ce drujba zici sa iau?
Ruris sau O-Mac?
Ca eu am o motocoasa Ruris si stiu ca e românească după motorwinking
Dar m-a impresionat
M-am băgat în asa mini jungla in care buruienile erau mai mari ca mine
Am montat lama si nici nu a trebuit să bag maxim la accelerație, tot ce a prins a tăiat
Si copaci din aia mai subtiri asa
Si nu stiu acum ce sa iau
La dedeman am văzut o drujbă O-Mac la 729 de lei
Tu ce zici?

| cristi202 a răspuns (pentru Pasiunepentrumasini):

Ruris e deja o marca la noi, produsele lor sunt apreciate de cei mai multi care le-au luat.
Eu am mers pe O-Mac, pentru ca ce am vazut mi s-a parut mai solid ca constructie, si aici pot spune ca am un ochi avizat, am lucrat trei ani intr-o fabrica ce construia tocmai utilaje agricole, si se pare ca ochiul nu m-a înșelat ☺, odata ce nu am probleme mari nici acum.
Eu as merge pe Ruris. Si iata de ce: fiind firma romaneasca cu produse romanesti, cand vei avea nevoie de piese de schimb, vei gasi mult mai usor. Eu la mtocultorul meu sper sa nu ajung la problema asta, O-mac livreaza piese de schimb, dar au fost situatii la alte firme cand stiu ca asta a devenit o problema.

| mgtow a răspuns:

Scotia acolo trebuie sa fie si fabrica

| Pasiunepentrumasini explică (pentru mgtow):

Din cate am văzut e din Pitești!

| mgtow a răspuns (pentru Pasiunepentrumasini):

Si scotienii au am gasit-o in google maps

| GdX a răspuns:

Este firma romaneasca. Uite aici tot ce vrei sa stii despre ei.
https://www.o-mac.ro/despre-noi