| Bia_Prd_1994 a întrebat:

Hei! Am 13 ani si vreau si eu idei pentru decorarea camerei cat mai handmade* sa zic asa*. ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| AndreeaDeiia a răspuns:

Pai. ai putea sa iti pictezi palma cu acuarele si sa o pui pe perete. ai putea faca fluturasi din origamii sau orice alte chestii iti plac de pe youtube si sa pe lipesti pe perete cu scotch. sau ceva de genu:http://weheartit.com/entry/37301506?login=1#_=_ Depinde. sar sa scrii ceva pe ei.

| AndreeaDeiia a răspuns:

Èu peretii mei i-am decorat fara prea mult efort.E usor sa-ti personalizezi peretii si nici nu e nevoie de mult timp sai bani. Poti sa decupezi din hartie colorata (A4 sau mai mare,mai gorasa sau mai subtire) sub diferite forme care iti plac (steluta,inima,craniu,dolar,etc etc) si sa lipesti in interior poze care iti plac, cu omameni, artisti, sau alte peisaje/chestii abstracte, sau sa scrii citate, poezii, cuvinte care iti plac si divewrse scrieri pe care tu sa le preferi.Sau poti sa faci aceeasi procedura cu hartia colorata dar sa-ti decupezi palmele tale, si sa le lipesti cu un scotch discret ca sa nu se vada.Astfel poti sa le dai jos oricand vrei si nu necesita mutilarea peretilor cu vopsea.Si poze cu tine, portrete de familie sau portrete desenate sunt binevenite.Eu mi-am decupat litere din foi A4 si am scris nume de trupe pe pereti.Sau ca sa nu vorbim doar de pereti, prin camera e bine sa pui si flori, cel mai bin in ghivechi, pe o masa sau intr-un colt de camera.Cu cat mai inalta si mai infloritoare, cu atat mai bine.Lumanari de diverse culori si marimi pot fi asezate in diverse locuri din camera si pe diverse rafturi sau vitrine. Obiectele simple sunt cele mai cautate, pentru ca poti sa personalizezi cat mai bine camera.