| Aldea_Dieter-Vlad_1990 a întrebat:

Hei! Imi puteti spune si mie daca vreau sa imi fac o piscina in curte cam la ce costuri s.ar ridica aceasta? Si daca stiti o firma serioasa care face asta? Dau funda, merci!

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://jurnalul.ro/......20304.html
Pe langa tine mai are cineva piscina?
Ai putea sa te interesezi siu asa vei afla costurile/cine a realizat opera si tot asa.
O zi buna:)

| vladuss09 a răspuns:

Inainte sa iti faci o piscina in curte:
1) Eu cinosc pe cineva care a facut o piscina in pamant 5m/6m, adancime 1, 2m->2m si a dat aproximativ 10.000 de euro (daca cauti pe net tot acesta este pretul la aceasta marime)
2) este foarte scump sa o intreti (asta inseamna doar daca vrei sa tratezi apa cu clor si altele)
3) vara o sa ai piscina si o sa te distrez, dar in restul anului o sa ai o gaura in curte, adica un spatiu de care nu te poti folosi, si arata si cam urat fiind goala,
4) filtrele de apa sunt si ele scumpe si necesita si o incapere in pamant pentru a avea acces la piscina

Eu as zice ca merita mai mult o piscina la suprafata care o poti aduna dupa terminarea verii si te poti bucur de acel loc si dupa.

2)