| Simona2000 a întrebat:

Hellp! Stie cineva cum poti scapa de mustele de afara! Eu stau la curte si ne-au invadat! sad

3 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Buna Simona! Nu poti scapa de ele. Daca mai ai si animale prin curte este normal.

| ioanacristina666 a răspuns:

Sa nu mai fie prin curte resturi de mancare stricate, fructe putrezite etc. SI in casa, pune plasa la geam si agata role cu lipici pentru muste. Poti incerca sa agati rolele si pe afara

| Basthet a răspuns:

Bună! Cere la un magazin de chimicale o substanță insecticidă care se pulverizează cu pompa pe pereții casei (exteriori, bineînțeles). Există unele foarte eficiente, de exemplu FENDONA 15SC. Omoară muște, țânțari, viespi etc.etc. și nu afectează animalele din curte. Poți să dai și prin pomi.
Succes!