| lexie14 a întrebat:

vara asta vreau sa imi renovez camera....si nu stiu in ce culori sa o fac.Initial ma gandeam la rosu, dar cred ca e prea tipator.Camera este destul de spatioasa si luminoasa(eu vreau sa o fac mai intunecoasa).Apropo,sunt o fire energica,pretentioasa,incapatanata,imi place muzica rock(dar ascult si alte genuri),urasc: rozul si chestiile de fete(gen sclipiciul,puful,etc etc). Camera ideala este una mai romantica(nu stiu cum altfel sa ma exprim), mai intunecoasa(nu foarte :]])si moderna.Cel mai bun raspuns primeste FUNDITA big grin
va multumesc pufos!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Rosu,alb chiar albastru daca iti place sau daca nu chiar portocaliu dar toate culorile sa fie mai sterse nu asa stridente(cand, cumperi noanta te uiti sa vie mai inchisa). Succes!

| strazi1 a răspuns:

Incearca culori neutre, sunt cele mai bune culori cand vrei sa fii in intimitatea ta personala, sau sa te calmezi dupa o zi agitata, la mine merge tot timpul culorile astea, pentru ca am multi clienti care nu stiu ce culori sa "puna " pe peretii casei lor, iar acestea sunt culorile care ti le pot recomanda:bej, ivoriu, gri, bleu, maro.Sau poti combina culorile pe un perete sa ai gri si pe celalalt sa pui o culoare mai "vie" care iti place tie cel mai mult.
Numai bine si funda happy

| lexie14 explică (pentru strazi1):

Wow...te pricepi insa culorile neutre nu sunt tocmai pe placul meu! eu sunt mai vesela, mai energica! multumesc oricum!

| constructii24 a răspuns:

Pentru mai multe informatii despre culori si utilizarea lor acceseaza acest link si vei gasi indicatiile necesare! http://www.constructii24.ro/2011/culorile-in-designul-interior/

| Tania69 a răspuns:

Ai putea sa incerci un bleu mai deschis si cu cateva postere sau tablouri pe gustul tau mai colorate ca sa dai o pata de culoare!