| SimpaticulSupranatural a întrebat:

In podul casei mele se afla cateva stupuri de viespi.Cum pot scapa de ele fara sa ma intepe?

6 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Aceasta operatiune se face toamna, cand ele sunt amortite. Oricum eu am aceasta problema si am chemat pe cineva zilele acestea pentru ca a plouat ( deci erau amortite ). A dat foc cuiburilor cu un arzator mic pentru lipiri moi ( nu stiu cat costa aparatul, dar butelia de gaz e 5 lei ).
Mi s-a spus ca se vor intoarce. Acum, sa vad...

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Dai foc la casa laughing glm. ai putea sa-ti iei un costum de protectie si sa inlaturi stupul de albine. Su mai simplu si sigur ai putea chema pe cineva care are stupuri de albine si care stie ce are de facut.winking

| barbieboy a răspuns:

Eu le-am dat foc pentru ca le-am avut in poarta dar merge si cu un spray bun :0

| SimpaticulSupranatural explică:

@PaladeOvidiu iti multumesc, apreciez raspunul tau, dar sunt alergic la abine, viespi etc. si nu as putea face asta singur.

| MBLAQ a răspuns:

Pai iti pui o perdea pe cap si te duci sa dai cu spray si apoi astepti cateva ore pana mor albinele si apoi le iei cu matura si farasul si le arunci la gunoi...

| mamaruta97 a răspuns:

Pai nu prea poti tu sa rezolvi daca nu te pricepi, de aceea sunt atatia oameni priceputi in oate domeniile, cheaman un expert si rezolva-ti problema big grin