| cristyle a întrebat:

Intrebare pentru.cei care au, montat mobila: trebuie sa decupez o bucata din blatul mobilei de bucatarie (am teava de gaz unde vine blatul) ce diametru trebuie sa iba burghiul dca teava are diam. 10mm?

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Pentru a decupa blatul este nevoie de inca o masuratoare, distanta de la perete pana la partea dinspre incapere a conductei de gaz(de obicei aceste conducte se pozeaza pe supori special destinati condoctelor) iar decuparea se face cu ajutorul unui fierastrau pendular (forma decupata va fi in forma de ''U'', iar dimensiunea pote fi cu doar 1(unu)mm mai mare decat cea a conductei.Succes

| cristyle explică (pentru LIN2010):

Dar totusi nu as putea da o gaura inainte de a decupa blatul pentu forma de "U"?

| LIN2010 a răspuns (pentru cristyle):

Sigur ca se poate, dar atentie la distata aceea de la perete pana la exteriorul comductei(perpendicular pe blat)altfel nu va iesi o decupare ''estetica'', daca va trebui sa repeti operatiunea.Suuces

| cristyle explică (pentru LIN2010):

Multumesc.

| LIN2010 a răspuns (pentru cristyle):

Pentu putin(funda?)

| cristyle explică (pentru LIN2010):

Vine funda...