| 3243F6 a întrebat:

Învatati-ma si pe mine ce sa fac intr-un apartament de 4 camere ca sa am o temperatura constanta de cat vreau eu fie in toata casa fie pe camere folosind un singur meniu fie pe telefon fie pe un termostat sau ceva.
Pot face asa ceva intr-un apartament mare sau visez frumos? laughing

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Se poate face si nu e deloc complicat. Ai nevoie de un termostat de ambient smart in camera cea mai rece si robinet cu cap termostatat (smart) pe fiecare calorifer in restul incaperilor. Daca te mulțumești cu temperatura constanta pe tot timpul zilei, robinetele cu cap termostatat pot fi si clasice.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti pui aer conditionat care se conecteaza la wifi vara...
iarna centrala termostat sau calorifere cu actuatoare controlate pe wifi.

| relian a răspuns:

Nu visezi, se poate, pui aparate de aer conditionat, in felul asta controlezi orice incapere cum doresti tu.Simplu, eficient, daca cumperi si aparate care au wi-fi controlezi totul din telefon cum spui.

Ai si rece, ai si caldura, uiti de probleme, uiti ca ai ceva acolo, zeci de ani poti sa nu ai nici o problema.