| mihaeladaria23 a întrebat:

Mi-am făcut o rezervare la un apartament care are și mașina de spălat. Azi am vrut să spăl prosoapele deoarece trebuie spălate și oricum nu le mai foloseam. Le-am pus în mașina de spălat și am închis ușa. Când sa dau pe butonul de pornire, nu se pornește, deși este curent și mașina este băgată în priza. Acuma ușa de la mașina este blocată și numa acum am observat că nu este mâner, el este rupt. Ce să fac?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrii proprietarului

| ninuku a răspuns:

Nu poti face nimic acum, trebuia sa verifici cand ti sa prezentat apartamentul.

Bula
| Bula a răspuns:

Opreste masina si scoate-o din priza pentru 10 minute.
Usa se va debloca.
Introdu-o inapoi in priza doar dupa ce ai scos rufele din ea si ai inchis usa din nou!

| Furnicuta000 a răspuns:

Primul lucru pe care il faci e sa o scoti din priza apoi incerci sa deschizi usa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Verifica robinetul de apă daca este deschis, ca daca masina nu isi ia apă clar nu va merge, esti in chirie intr-un apartament? Suna l pe proprietar si intreaba l ce are masina de spalat este defecta?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Incearca sa muti stecherul intr-o alta pozitie sau o alta priza. Cred ca acolo este problema, nu se alimenteaza continuu, face contact prost undeva.
Referitor la usa blocata - eu am un Arctic, iar daca ramane fara curent, dupa 1 minut imi descuie totusi usa, isi stocheaza undeva curent pentru asta (sau o fi un sistem mecanic, nu stiu). Chiar si cand are curent, tot dupa un minut se deblocheaza usa, nu imediat.

Referitor la manerul rupt, incearca sa tragi de marginea usii, ca unele nu au nevoie de maner, pentru a deschide. Se deschid pe baza de forta, nu trebuie sa tragi de ceva anume.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Scoate o din priza și ușa se v a debloca in câteva minute