| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pierdut pasarea de cateva ore. A zburat din colivie. Ce sa fac? Se va intoarce? Poate ca isi va auzi perechea.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pune colivia cu perechea intr-o incapere unde sa poata intra,, fugara,, si daca reapare, sa poti inchide camera.de obicei pasarile captive nu se mai intorc. daca perechea nu mananca cateva zile, e bine s-o eliberezi.

| Roxx17 a răspuns:

E foarte posibil ca pasarea sa nu se intoarca dar ai grija pentru ca s-ar putea ca perechea ei sa moara, asa ca ar fi mai bine sa cumperi alta pasarea ca perechea ai sa nu moara