| pascariu a întrebat:

Mi s-a uscat lamaiul! cine imi poate spune de ce? va multumesc

4 răspunsuri:
| mami a răspuns:

I-au cazut pur si simplu frunzele in cursul iernii? atunci nu dispera ca da alte frunze
problema este ca l-ai tzinut la caldura si la lamai nu ai place caldura
si eu am patit asa anul trecut in primavara lamaiul meu nu mai avea nici o frunza si pe parcurs s-a umplut cu frunze, in toamna l-am pus in sufragerie acolo nu am mai mult de 16-18 grade iarna si nu a mai aruncat frunzele
lamaiul are nevoie de vas mare si pune fier in vas cuie lantz din fier nu din aluminiu

| Gizăz a răspuns:

Ți se pare că România are o climă propice pentru așa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu stii sa-l ingrijesti.
http://www.cosmocity.ro/......ailor.html

| vaidessorinradu a răspuns:

Lipsa de apa; pamintul trebuie schimbat?; sau lumina; lipsa fertilizator, etc, sunt mai multe cauze