| gladiatoru5000 a întrebat:

O motocoasa cum o poți strica repede? Îs incepator

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Exprimarea ta asa arata, ca ai vrea sa stii cum poti strica ce spui.Dai cu ea de pamint, ar fi cel mai simplu mod dea o strica laughing

In rest daca nu vrei sa o strici, atunci trebuie sa folosesti amestec de benzina cu ulei, sa faci proportiile bine, sa mai cureti fitru de aer, sau macar sa verifici asa la 1 an macar, cam astea ar fi.

Daca ai coasa banui ca a venit si cu un manual, citeste acolo la utilizare si intretinere ce scrie, faci cum zic ei si in rest nimic special.

Daca esti incepator ce? Scrie undeva ca acea coasa ar fi pentru profesionisti sau pentru incepatori? laughing

Cind va aud cu expresia asta "sunt incepator" laughing imi vine mie sa ma ascund, pe bune.
Esti incepator si sa citesti nu stii? Daca nu stii deloc sa citesti, atunci da, intrebi, fratilor nu stiu sa citesc, am manual, dar nu stiu asta e.

In cazul asta da, pui pune benzina, pune ulei, amesteca bla bla.

Esti incepator mai bine, asta te face sa deschizi acel manual sa citesti, asa se face cand nu ai mai facut ceva si ai instructiuni nu?

Ori e mai comod sa intrebi pe TPU laughing ori nu pricepi ce scrie acolo, chiar daca citesti.
E si asta o chestie, uite de asta uitasem, multi romanii stiu a citi, d ar nu inteleg ce citesc laughing sunt si pe aici destui genul asta.

Bine nu zic ca asa ai fi si tu, dar odata ce intrebi chestii ce le poti afla din manual, ma duce cu gandul ca ai fi si tu printre ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Modzilian a răspuns:

De ce ai vrea sa o strici?
Ciudate apucaturi/placeri ai. Nici ca gluma nu e buna.

| gladiatoru5000 explică (pentru Modzilian):

Nu vreau sa o stric ..am vrut sfaturi ce nu e voie sa fac ..sa nu o stric