| Ben00 a întrebat:

O recomandare de aparat pentru aer conditionat?

8 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Bronzul reduce temperatura perceputa cu 4-5 grade.Este super si nu consuma curent.

| costis a răspuns:

Samsung. Numai sa nu iei instalare de la EMAG, ca ti-l pune prin septembrie (daca comanzi in iunie). Asta inseamna la ei 10 zile.

| KenWooD123 a răspuns:

Depinde de suma maxima pe care esti dispus sa o oferi pentru aparatul de aer conditionat.

Recomandarea mea pentru ~1800 lei ar fi aceasta.
http://www.garagemall.ro/......re-inclus/

| PavelAndrei78 a răspuns:

Va recomand aparatul de aer conditonat inverter Vitoclima 200-S de Viessmann si voi aduce si ceva argumente: se incadreaza in clasa energetica de consum A+, are curatare automata ceea ce inseamna uscarea condensului din interior dupa fiecare functionare; este foarte silentios in special pe modul de noapte, asa ca poate fi instalat fara probleme si in dormitor. Tehnologia inverter face ca aparatul sa-si poata modula capacitatea in functie de nevoia de racire sau incalzire, tehnologie care are drept rezultat un consum mai mic de energie, cu cel putin 30% mai mic decat in cazul unui aparat clasic

| geani71 a răspuns:

Luati din cele noi cu Inverter, eu am Viessmann, consuma mai putin si este foarte silentios

| DumitruBond a răspuns:

Salutre! Am achiziționat aparatul de la vortex, la început puțin neîncrezător însă timpul mi-a dovedit ca raportul calitate/preț este extraordinar. Nu pot avea decât cuvinte pozitive pentru acest aparat de aer conditionat. Încă nu i-am găsit niciun defect și îl am de ceva timp. Recomand cu încredere.
https://2get.ro/......wr-9000btu

| Jonnymacarona a răspuns:

Phlips sau Samsung