| fabiola a întrebat:

O toamna frumoasa, plina de merele noastre cu un gust de neegalat.Care tipuri de mere se pot pastra pentru iarna si care sunt cele mai bune conditii de pastrare? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Ar fi bine sa le pastrezi in beci happy Merele cele mai bune sunt cele Golden, Jonatan happy Eu am gasit cu 1 RON/kg si o sa iau o gramada, pentru ca sunt din Romania si sunt intr-adevar bune de tot!

O zi buna!

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ar fi ideeal sa le pastrezi undeva intr-o pivnita, unde sa fie mai rece putin...asezate frumos pe un raft...in fiecare an pun pentru iarna merele golden:-pe

| geronimo a răspuns:

Linga rafturile cu fructe pastrate in incapere trebuie sa pui un vas cu apa, un castronel pe care il complectezi mereu, asa nu se mai zbicesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In beciuri sau pe balcon, in hartie de ziar impachetate fiecare in parte in ladite de lemn, ionatane si golden si bot de iepure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate tipurile de mere se pot pastra peste iarna, cu conditia sa nu stea toate gramada unul peste altul, iar locul de depozitare sa fie unul racoros si uscat.