| anonim_4396 a întrebat:

OFER FUNDA! Am o piscina intex mare din ceva material plastic sau cauciuc. http://www.okazii.ro/......a44169382. si cineva a aruncat pastile de clor pe fundul ei... se poate sa se fi deteriorat ( topit, gaurit, derformat, incretit ) din cauza pastilelor de clor? linkul este informativ... am impresia ca e altceva la mijloc nu am folosit eu piscina sezonul trecut, doar din spusele unui om!

2 răspunsuri:
| qrage a răspuns:

Nu cred ca pastilele ar putea afecta materialul din care e facuta piscina, din cate stiu clorul nu afecteaza plasticul...

| Bennyhill a răspuns:

Pastilele de clor se pun într-un recipient special care plutește pe apă și astfel nu deteriorează pereții piscinei