| BigLike a întrebat:

Salut ajutati-ma va rog spuneti-mi ce avantaje si dezavantaje are o casa (tip sandwich) de ce ati alege o astfel de casa in ce consta structura ei peretii, planseul acoperisul deci efectiv toata casa cum se face ceva documentar va rog sau descriere cat mai multe linkuri, va multumesc cel mai folositor raspuns primeste funda!

1 răspuns:
| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Panouri sandwish sunt multe modele! Modelul cel mai bun pentru casa este cel format din structura de lemn, 2 placi de osb cu vata minerala /bazaltica la mijloc, sau osb cu rigips(rigips la interior), megre si cu spuma poliuretanica pentru hidroizolatii/termoizolatii, costurile de incalzire sunt foarte mici, vara n ai nevoie de aer conditionat, acoperisul identic cu peretii, si n ai treaba, structura de lemn, dulapi de 10/5 sau popi de 10/10, 100 mp costa cam 15-20000 euro la gri, facuta corect! Daca te zgircesti la materiale de calitate si pui facaturi, dezastrul este asigurat, in 3-5 ani cade casa pe tine, pentru detalii 0737755579, ing Razvan Ilie, nu sunt firma ok!