| Țszu_Găby_1998 a întrebat:

Am o drujba Husqvarna care porneste numai daca ii pun benzina pe la filtru. ce ar putea sa aiba?

8 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

E carburatorul de vina.Sau,is infundate supapele.

| Țszu_Găby_1998 explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Am reusit sa umblu la reglaje. acum porneste si merge doar la relanti. Daca o turez moare motoru. dc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Țszu_Găby_1998):

Asa a patit si fratemiu dupa ce s-a imprumutat de benzina si probabil sticla in care a luat benzina de la un tip avea apa. Dupa un timpornea numai cum ai scris tu si numai la relanti.A reparat-o la alt tip la care spunea ca acele inele de la piston(am uita cum le zice, nu ma pricep) trebuie schimbate.

| Țszu_Găby_1998 explică (pentru anonim_4396):

Ok. o sa incers si asta. mersi de sfat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Țszu_Găby_1998):

Aseara spunea fratele meu ca daca benzina a aavut vreo cateva picaturi de apa, face praf carburatorul, de acolo si buba, carburatorul cu tot cu piston. Vezi tu.

| AlexNycusor a răspuns:

Gogule 1 drujba asta nu are supape laughing. ia-l si suflal la un compresor. s-ar putea de la rumegus sa ti-o fi scapat prin el asta sigur s-a intamplat si ti lea tras in cap la vreun jiglor. ea nu are pompa de sprit dar are un jiglor infundat care-i da sprit prin vid de aer cand tu o accelerezi. sau verifica mai bine alimentarea si aprinderea. succes

| Țszu_Găby_1998 explică (pentru AlexNycusor):

Mersi mult.

| Țszu_Găby_1998 explică (pentru AlexNycusor):

Salut. Am reusit sa fac drujba sa mearga la relanti si sa mearga si turata. dat nu stiu cat sa dau reglaju la banzina. Eu am reglat in felul urmataor: banzina 1, 75 iar aerul 2, 5. e bine?