| Eric016785 a întrebat:

Salut!
Am si eu o intrebare am un furtun care e prea mic ca diametru sa intre In teava.
Cum fac sa maresc diametru la furtun un pic?
Am inteles ca il incalzesc

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Cu un uscător de păr dat la maxim.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Il bagi in apa fiarta, sa fii acolo linga teava in care vrei sa bagi, tii in apa fiarta furtunu, se inmoaie, apoi va deveni mai flexibil, se mai largeste si o sa il poti baga unde spui ca vrei.
Sau poti sa incalzesti si cu un uscator de par, sau unul mai puternic, sunt uscatoare de astea ce se folosesc nu doar pentru par, se folosesc si in service, mecanicii mai folosesc si alte categorii de joburi unde mai este nevoie de asa ceva.

Dar cu apa fiarta e cel mai la indemina.