| neocatalin a întrebat:

Salut,

Am un proiect personal si as dori sa construiesc o cutie cu dimensiunea de 1m x 1m x 1m. Cadrul este gata facut, mai am nevoie de pereti.

M-am gandit la ceva materiale din lemn, precum placajul din lemn, insa este foarte scump la magazin. Cutia mea e pentru uz in gospodarie deci cea imi buna solutie ar fi sa gasesc niste placaje de mobila veche aruncate.

Are cineva idee unde pot gasi placaje de lemn sau material asemanator, aruncate, sau second hand ieftine. De genu 1 metru patrat in jur de 5 lei? Sunt din Bucuresti.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

In spatele magazinelor gen Bricostore, Obi, Praktiker am vazut deseuri de acest gen, foste standuri de prezentare a gresiei sau faiantei, paleti, etc. Daca si cunosti pe cineva de la o firma de ridicare a deseurilor e foarte bine.Numai bine.happy

2 răspunsuri:
| AngelHugz a răspuns:

E o intrebare buna happy

| Diia_Dianutza_1997 a răspuns:

Dddddddddd