| Boka a întrebat:

Salut.
Cam cate kg tine un punct de sudura?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

700-800 kg. Depinde de tipul de electrod.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce fel de sudura este, cat de bine este facuta, ce materiale sunt sudate si cat de mare este "punctul".

| StoicAnalysis a răspuns:

Din ce am inteles de la un amic care mai sudeaza ca hobby in timpul liber, un punct foarte bine facut de sudura, poate tine si o tona.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Desi nu bag mana in foc. Suna cam nerealist putin.

| gabicoo a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nu este nerealist. În funcție de tipul de electrod și mărimea punctului de sudură - poate ține și 1200 kg.
Realist este undeva la 700- 800 kg.

| darrio2007 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Daca sudeaza ca hobby e clar ca habar n-are. Nu ține o tonă.