| LucianGabriel a întrebat:

Salut.Cu ce pot sa rad vopseaua de pe fier?(ca sa pot da din nou cu vopsea).

9 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

O poti arde cu flacara, apoi cureti cu perie de sarma, apoi grund si vopsea. Sau mai comod dar mai scump cu Decanol( aprox 15 lei flaconul), apoi stergi bine cu carpa, grund si vopsea.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu diluant ai încercat?
Pa, pa.

| bistriteanul a răspuns:

Dai cu decapant (Decanol) pe suprafata, astepti 10 minute, iar apoi smirgheluiesti si se duce foarte usor vopseaua! Cred ca poti face rost de solutia asta de la un magazin gen Praktiker sau BRICO STORE!

| JasonMcCann a răspuns:

Da direct cu alta vopsea

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Arde-o cu un parlitor din acela pentru porcii de Craciun. Dupa carefolosesti un feruginol.

| LucianGabriel explică:

Mersi pentru raspunsuri.Incercase cu diluant dar nu a mershappy(intrebarea nu a fost pentru mine).

| TommyMiller a răspuns:

Cu smirgel, apoi dai cu grund impotriva ruginei si apoi cu vopsea

| IF88MDL a răspuns:

Cu flexul merge cel mai bine, ii pui o ferie de smirghel sau o perie de sarma si... spor la treaba!

| Georgel_8123 a răspuns:

Iati un raspapir si incepe sa dai pe vopsea si apoi dupa ce se curata toata vopseaua gata o poti da pe cealalta>