| v3r4allex a întrebat:

Salut cum calculez 100 kg de carne 300 gr piper cate grame de piper la 1 kg de carne mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Chiar asa e de greu sa imparti 300 la 100?
3 grame de piper per kilogramul de carne.
Sper sa nu iti alegi meseria de bucatar, otravesti clientii.

| v3r4allex explică (pentru darrio2007):

Salut am împărțit 300 la 1000 =0.3 și nu eram sigur daca am făcut bine 1000 gr = 1kg ce lume rea oricum mersi de răspuns

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Regula de 3... complicat.
Aritmetica elementara, pe degete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da o dracu, chiar o împărțire nu ești în stare să faci?

| johnnny123 a răspuns:

Simplu: te întorci în clasa a II-a și ești mai atent la aritmetică.

| Yaesmin a răspuns:

333.

| KovacsB a răspuns:

Cel mai simplu cumperi 100kg de carne si 300g piper le amesteci bine, apoi faci din amestec 100 de portii de 1, 003 Kg fiecare si iti alegi una.asa esti sigur ca nu gresesti.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Salut! Cate clase ai absolvit ca nu stii sa faci o simpla impartire?