| andrei28743 a întrebat:

Salut, daca in casa am un perete dat cu un glet mai alb, iar pe alt perete este dat cu un glet de culoare mai inchisa, in momentul in care vopsesc peretii se vor vedea diferente? (tot va fi alb)

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca pe intreg peretele e acelasi tip de glet, nu ai cum sa sesizezi diferente.

| darrio2007 a răspuns:

Daca folosesti o vopsea lavabila de calitate nu va fi nici o diferenta.

| TheGentleman a răspuns:

De ce ai vopsi pereții albi? Se vor vedea urme de insecte, de mâini etc

| regis a răspuns (pentru TheGentleman):

Pe ce culoare nu se vad urmele?

| AwGenetix a răspuns:

Vor fi diferente indiferent de acoperirea lavabilei. De culoare. Eventual o sa mai dai un strat celui mai inchis la culoare. Si tot vor fi diferente dar doar la o anumita lumina.

| RaAlexandra a răspuns:

Probabil ca nu va fi de ajuns sa dai o singura data, acum depinde si de calitatea varului si de gradul de acoperire. daca cumperi ceva mai bun atunci nu vei fi nevoit sa revii cu inca un strat

| DanielaAncuta a răspuns:

Nu se vor vedea diferente daca se va folosi o lavabila cu putere mare de acoperire. Aeria Gold all-inclusive este o astfel de lavabila, acopera excelent si peretele are un aspect foarte frumos, matasos