| UltraLex a întrebat:

Salut daca tai niste crengute dintun copac si le pun in apa sunt sanse sa prinda radacina?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In majoritatea copacilor, da.

| dustru a răspuns:

Depinde ce copac, si cit tii in apa crengile taiate. unii oameni inventivi pun si zahar in apa, altii pentru specii aparte le umecteaza partea taiata cu permanganat de caliu, si-l pun imediat in sol.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Se pot prinde, dar depinde si cat stau in apa, si daca stau la caldura dar se pot prinde
http://gblog.ucoz.net/......4-03-15-32

| Violeta_Negoita_1992 a răspuns:

Depinde ce copac e...dar nu prea cred ca va face radacini daca ii ti o perioada buna numai in apa

| Prezidentul a răspuns:

Ca sa se prinda mai bine, poti combina apa cu pamant nisipos... Sau poti folosii inlocuitor de pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sanse mici.Mai degraba pui un sambure sau fructul copacului in pamant si rasare 85 %.