| CoRn3L1U a întrebat:

"scuze daca am gresit categoria" Am nevoie urgent de un raspuns am o camera frigorifica de 90 m3 si am bagat cam 15 tone de struguri (13 de ceasla si 2 de hamburg) si nu stiu cum se da pucioasa, mai exact cata trebuie sa dau si cand

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Vezi descrierea tratamentelor de sulfitare ( cu SO2/pucioasa) la sectiunea "pastrarea strugurilor" de la pg.187 :http://www.directiaagricolabihor.ro/attachments/article/136/Untitled8.pdf

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa scrie pe ambalaj cita si cind sau cum sa dai.Arunca si mie 2-3 struguri de Hamburg ca mi-ai facut pofta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se foloseste cca 20gr la suta de litrii de must