| flanhay a întrebat:

Salut,stie cineva cum pot rebobina o pompa de masina de spalat dar pentru 12v

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu. La maşina de spălat motoraşul foloseşte curentul alternativ de reţea, respectiv 220 V. Tu probabil vrei să îl alimentezi la 12 V curent continuu.
Este cu totul altceva.

| carpediem a răspuns:

Nu ai loc pentru bobinaj de 12 Volti. Plus ca ai rotorul magnetic, nu are bobinaj. In schimb poti face o incercare cu un variator de lumina(cel cu care poti face sa aprinda becul cu incandescenta de la lustra, mai tare sau mai slab), altceva nu stiu, nu am idee...