| cypry69 a întrebat:

Am nevoie urgent de o proprietate a paharelor de cristal, cu ce se deosebeste el fata de paharele normale din sticla. FUNDA!!!

2 răspunsuri:
| onix33 a răspuns:

Paharele de cristal scot un sunet aparte atunci cand lovesti in ele sau cand le ciocnesti...sunetul ala nu o sa il auzi la paharele obisnuite

| unomulet a răspuns:

Paharul de cristal luminat intens produce un curcubeu; de asemenea, comparativ cu un pahar de sticla, cel de cristal este mai greu (cristalul este mai greu decat sticla). Si lumina se reflecta mult mai bine prin cristal decat prin sticla.