| SysRq a întrebat:

Am o intrebare cine stie si cine a facut stie sau are camera antifonata cu cofraje de oua! Cu ce sa lipsec cofragul pe perete? Vreau sa reziste sa nu ma trezesc ca imi pica de pe tavan sau de pe pereti! Pretul nu conteaza dar nu beton adeziv polistiren si altele ceva cu care le lispesti rapid si usor! Vreau sa aud cat mai multe pareri cea mai buna

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cu un tub de silicon rezolvi f bine problema. Siliconul adera f bine si pe pereti, si pe cartonul de la cofraje. Daca vrei ceva mai rapid si mai usor, ma tem ca nu va tine. Am placat multi pereti si pardoseli, insa niciodata cu cofraje de oua. Mi-ar place sa fac o data si chestia asta... Am vazut in schimb la cineva si e o chestie destul de simpatica.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Silicon, dar si mai adecvat ar fi un adeziv de montaj pentru constructii, pe care il gasesti tot la tub. Nu stiu sa iti spun care ar fi cel mai indicat, eu am folosit unul universal de la Bison si tine foarte bine.

| 9gygy a răspuns:

De lipit le lipesti usor(ex cu banda dublu adeziva), dar ce faci cu finisajul? O sa sevada ca nuca in perete. laughing De ce nu incerci cu polistiren mai bine?

| adevar a răspuns:

Eu as incera cu spuma poliuretanica. Am vazut multe tampenii lipte cu spuma aia si culmea, mai si tineau!

| SysRq explică:

Mie nu imi trebuie finisaj eu asa veau sa arate camera! iar cu banda dubla adeziva nu stiu daca va merge si imi va trebuie undeva la 1000m sau mai mult de banda vreau sa si tina ca banda dubla adeziva nu stiu daca va tine oricum voi incerca sa lipesc 1 cofrag cu banda dubla adeziva! alte pareri?

| eu17 a răspuns:

Eu cred ca s-ar putea antifona mai bine cu burete, dar trebuie taiat intr-un anumit mod.

| V1ad a răspuns:

Cu dibluri.