| gmateescu a întrebat:

cand aveti nevoie de un meserias la cine apelati? Ce parere aveti despre diferitele site-uri pentru mesteri si cum procedati? O zi faina

Răspuns Câştigător
| LorenzoRon a răspuns:

Salut, Mateescu!

In principiu te poti lua dupa prieteni, dupa recomandarile lor. II intrebi pur si simplu pe toti daca au habar de vreun X care se pricepe la Y, deoarece ai patit X.

Dupa ce ai primit raspunsurile lor sau in cazul in care nu ai primit raspunsurile lor, iti recomand sa te uiti pe internet si sa cauti site-urile cele mai serioase, unde gasesti meseriasi care au recenzii bune (daca site-ul permite recenziile), exact ca si cum ti-ai comanda un produs de pe orice alt site.
De asemenea, in functie de ce meserias ai nevoie, recomand sa tii cont si de cum arata anuntul, cum a fost scris etc.

Dar da, in principiu, intreaba-ti prietenii. E cea mai buna modalitate sa fii sigur ca nu dai banii aiurea.

Succes!

4 răspunsuri:
| Marbea a răspuns:

Intreb pe la prieteni, cunostinte. Daca nu gasesc sau nu sunt disponibili, caut pe internet, asa am gasit instalator si tamplar. Sunt destui care-si ofera serviciile si-i contactez telefonic ca sa-mi dau seama si daca sunt seriosi.

| gemeni6226 a răspuns:

Daca e vorba de un instalator, mester necunoscut prima oara ii dau o lucrare mai mica si daca o face bine si nu umfla tariful atunci ii dau lucrari mai serioase.Si in plus nu mai caut altul si in continuare ma bazez tot pe el.

| Digikey a răspuns:

Mesterii buni nu isi fac publicitate.Dai greu de ei si sunt mereu ocupati.

| gmateescu explică:

Am petrecut ceva timp sa caut pe OLX si am gasit 2 care pareau mai profi, insa nu stiu daca este din cauza sarbatorilor sau ce s-a intamplat insa niciunul nu mi-a mai raspuns la telefon.

Intre timp i-am descoperit pe baietii astia si am reusit sa rezolv in aceiasi zi. Era destul de urgenta lucrarea dat fiind ca am ramas fara caldura si apa calda acum, inainte de Craciun, ama vut nevoie sa schimb centrala. https://mesterilocali.ro/electrician