| donird233 a întrebat:

In ultima vreme gasesc la baie gandaci negrii si mari care sunt destul de rapizi. Nu reusesc sa ii mai omor pe unii. Eu am frica de ei si mi-e frica acum sa intru in baie (acolo sunt gandacii). Cum sa scap de ei? Stau la bloc etajul 6.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ei vin din bloc. Desinsecție la toată lumea.

| Denisa0954 a răspuns:

Vin de la țevile de canalizare. Trebuie să ai prin baie pe undeva ca un fel de gaura, am uitat cum se numește. Dacă nu e acoperită, acoper o cu o carpa ceva. Si seara da in baie cu un spray pentru gândaci

| donird233 explică (pentru Denisa0954):

E o gaura fix in spatele unei tevi unde se afla scurgerea de la veceu. Locul e prea ingust ca sa fie asupat. sad

| Nonolita a răspuns:

Indiferent cate gauri acoperi si cat spray dai, ei tot vor veni din vecini.
Trebuie facuta dezinsectie in tot blocul, inclusiv la subsol. Si repetat dupa 10 zile pentru ca larvele din ou nu sunt afectate de solutie.