| Holban_Adrian_ a întrebat:

Salutare! De curând am avut un mic incident în casă, am uitat ușa centralei pe lemne întredeschisă și tot fumul din camera centralei a inundat și celelalte camere. Acum urmează să fac o curățenie generală, să spăl textilele și pereții. Voi ce soluții ați folosit pentru eliminarea mai eficientă a mirosului de fum? Cu ce pot curăța pereții, fără a fi nevoie să văruiesc. Pereții nu sunt afumați, dar încă persistă acel miros. Mulțumesc de ajutor!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Camera centralei si usa de acces trebuie sa fie separate de restul casei. Tu unde o ai, in bucatarie?
Ti-as recomanda o igienizare(văruială) dar nu vrei.
Foloseste odorizant de cameră.