| Andrei21212 a întrebat:

Salutare, nu reusesc sa inchid o plasa de tantari cu genul asta de capse. Am cumparat un apartament gata mobilat si le avea deja montate, nu inteleg cum naiba se face. Cand trag de ele in jos se duce automat la loc in sus, sa-i ia dracu ce naiba le-or face asa complicate nu inteleg. Am miscat stanga-dreapta, in jos nimic. Mentionez ca la restul geamurilor erau deja gata trase, insa problema este la balcon, m-am umplut de tantari zilele trecute. cum fac sa le trag va rog, nu pot sa inteleg.Am lasat aici un link cu o poza. Asa ar trebui sa stea.

https://ibb.co/vD49Yhg

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Trebuie sa tragi de manere si sa le fixezi jos, pana auzi un click.
Curata rama in partea e jos, probabil s-a adunat praf si asta impiedica inchiderea.