| georgica1994 a întrebat:

Salutare. Recent am achizitionat un apartament in bloc nou, apartamentul are multe probleme, refuleaza scurgerea in baie, faianta si wc-ul nu sunt montate, parchetul care trebuia inlocuit, a fost scos dar nu a mai fost montat, usi interioare lovite, la apa nu este presiune. Etc. Tot suntem amanati, ni se spune mereu ca "maine se rezolva". Ce se poate face? Se poate face o reclamatie undeva?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți face reclamație la protecția comsumatorului. Vor primi amenzi dar asta nu înseamnă că se vor mișca mai repede. Daca ai bani de avocat și nervi de proces poți să îi dai in judecată.

| Aurora99 a răspuns:

Buna ziua! Luați legătura cu Cristian la nr. de telefon de mai jos. Băieții se ocupa de finisaje, renovări, tencuieli interioare, zugrăveli, placări pereți și plafoane ghips-carton (rigips), gresie și faianță, parchet, izolații fonice și termice, montat uși, proiectare mobilier. Îi recomand, mi-au lucrat curat și la preț avantajos.