| gabriellas a întrebat:

Salvia rezista afara iarna?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Da. dar totusi nu merge prea bine la frig. ii merge bine la caldura, este o planta care iubeste mult caldura.(la temperaturi prea scazute risca sa inghete)

2 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Iarna se musuruieste radacinile cu pamant si rezista gerului.

| pep a răspuns:

Depinde de temperaturile din anotimpul iernii, de sol, de zona si daca este sau nu protejata impotriva gerului prin metodele recomandate de specialistii in domeniu.Fiind o planta mediteraneana si sensibila la frig, pentru a o salva neaparat, te sfatuiesc sa protejezi radacinile si sa soliciti recomandarile specialistilor in domeniu.