| anonim_4396 a întrebat:

Se pare ca se va face ordine : http://www.antena3.ro/......8688.html!
Daca se elimina si subventia care se da la caldura, intram in normalitate!
Este o solutie buna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o tampenie sa ma oblige cineva sa ma conectez la un sistem centralizat, poluant si cu pierderi masive de caldura pe trasee. Ca sa am apa fierbinte sa trebuiasca sa las jumate de ora sa curga apa degeaba.Si in caz ca vecinii nu platesc, sa raman si eu fara apa calda.
In ce priveste subventia, este perfect ok. Teoretic, daca esti miliardar si stai la bloc primesti caldura subventionata automat. Iar daca esti amarat, dar stai intr-un catun, te incalzesti pe banii tai (sau trebuie sa alergi dupa hartii pe la primarie sa-ti dea 1 mc de lemne)

2 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Da! Am vecin care are subventie in fiecare an, este si presedinte de asociatie de proprietari, are si 80 de ani...si e fost sef...de ce subventie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata caldura si apa calda furnizata in sistem centralizat in RO, in toata tara, este subventionata.
http://www.antena3.ro/......98696.html
Asa ca toti benefeciaza de ea, indiferent ca ar avea sau nu nevoie.
Asta este discriminare fata de consumatorii individuali care isi platesc caldura ( combustibilul folosit ) la pretul pietii.