| Gabriela7262 a întrebat:

Se poate face cheie la casă după butuc, dacă merg cu butucul să îmi facă?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Teoretic se poate, practic greu gasesti un meseriaș care sa faca asta. Plus ca nu merita efortul, un butuc nou cu 5 chei costa vreo 30 de lei.

| relian a răspuns:

Poate sa faca doar daca are scule, nu-i cine stie ce mare chestie, dar is ceva scule micute, pini, este de fapt un set, asa o cutiuta cu tot felul de chestii scule care desface butuc fara cheie si chei si mai stiu eu ce.

Dar decat sa te complici, cumperi alt butuc, ala vine cu chei, e mai simplu si te costa cam tot pe acolo laughing

| gabicoo a răspuns:

Puțin probabil să poată să-ți facă așa ceva un simplu lăcătuș. Vei avea succes doar dacă a lucrat/lucrează la SRI.

| Cipi1212 a răspuns:

Eu știam că poți face o cheie cu o cheie veche sau diferită la oameni cu aparatură specială pentru așa ceva. Acum nu știu dacă mai există. Eu am modificat o cheie după o altă cheie. Dar asta a fost demult.

| Dragobeta a răspuns:

Eu stiu ca da. Mergi la aia care copie chei. Dar la atelierele vechi, nu in mall.