| FlorinaDaniela2231 a întrebat:

Stie cineva cat consuma o instalatie de craciun de 100 de LED-uri, si cat consuma una cu 100 de beculete?

In brad am 3 instalatii cu beculete (2x 100becuri, 1x 300 becuri) si 2 cu LED-uri ( 1x 50 LED si 1x 80 LED)

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa scrie puterea /consumul pe ambalaj.
O ramura dintr-o asemenea instalatie de Led-uri consuma pana la 5W (0. 005KW), iar cu becuri pana la 50W (0. 05KW).

| darrio2007 a răspuns:

Ai mai pus si globuri in el? Că la instalatiile puse de tine, cred ca nici crengile nu se mai văd. Sau te referi la bradul din fata Primariei?

| mihai69 a răspuns:

Consumă fix cât scrie pe ambalajul lor.
Bine, asta dacă au fost produse undeva într-o țară cu reglementări clare, nu în cine știe ce vapor pe mare ori în China.

Răspuns utilizator avertizat