| LisaJulie a întrebat:

Unde ar trebui sa pun noul leagăn pentru curte? În fața curții sau în curtea din spate? Și ar trebui sa aleg verde sa se asorteze cu curtea?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde ai loc, e foarte complicat sa ghicim noi cum arata curtea ta...

| Cavaler001 a răspuns:

Unde e umbra happy

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Păi cand vrei sa stai in leagan, vrei intimitate sau sa stai la poarta si sa vorbesti cu cine te mai cunosti cand trece? si in functie de asta alegi unde
Leaganul este o caracteristica a relaxarii si intimitatii nu ai ce sa cauti sa-l pui la poarta... unde nu ai linisite.

Bula
| Bula a răspuns:

In spatele curtii, la umbra, intre copaci si tufe, verde.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu pun toate chestiile ce tin de recreere, cat mai in spate, in intimitate. E trasatura de familie, si bunicul meu a facut casa la 50m de drum, "sa nu vada trecatorii in casa" laughing
Foisorul il fac lipit de garaj, unde nu ma gaseste nimeni, in fata casei am facut padure, in scopul intimitatii si a umbrei.

| simplaexsistenta a răspuns:

In spatele casei eu zic ca e mai ok, ai si intimitate si probabil si umbra (da, umbra e destul de importanta vara).
Ca si culoare, depinde si de culoarea casei, dar eu zic ca un vernil sau bej înspre crem da bine. Acum, e si dupa preferintele tale, dar personal cred ca [,] culorile pale, pastelurile merg bine

| Furnicuta000 a răspuns:

Unde petreceti cel mai mult timp si unde e mai umbra. Si da, ideal ar fi verde

| Madaxo97 a răspuns:

Unde crezi tu că se potrivește cel mai bine, tu știi ce fel de curte ai.

| Cipi1212 a răspuns:

In curtea din spate. Ar trebui să fie un verde deschis ca să fie mai frumos.