| CristiV96 a întrebat:

Voi ce soluții interioare folosiți pentru furnici, mă refer spray-uri, prafuri etc, care sunt cele mai eficiente? Și știți să fie ceva dispozitive de acelea pest remover sau killer, sau de genul ăluia care doar îl pui la priza și își face efectul?

Răspuns Câştigător
| TuzacAngelina a răspuns:

Furnicilor și gandacilor le plac mult carbonhidrații/zahărul. Într-o pungă pe niște pesmet 50g adică cam 2-3 linguri (+ zahăr ) pune 10-20 de picături de super-killer și amestecă bine. Apoi presoară pe traseele sau găurile pe unde ies. Vor căra în mușuroi și așa scapi de regină. La gandaci presori la baza pereților că pe acolo trec noaptea. https://www.petmax.ro/......00-ml.html