| LaviniuA a întrebat:

Voi dati vreodata cu insecticid prin casa?
La mine mai apar paianjeni. Intr-o dimi am gasit un gandacel viu zglobiu straight face

Am luat ceva de la farma veterinara, Regemi.
Am dat cu el.
Nu am gasit victime inca straight face o fi bun?

O strategie eficienta?
La ce interval de timp, solutie, concentratie?

3 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Ăla e foarte bun,desigur.
Dai bine sub ușă tocului de la intrare și prin toate colturile,și da și cu aspiratorul bine in jurul patului,scoate salteaua de la pat și aspira bine peste tot,apoi dai cu otrava in toate colturile sub dulapuri,sub mese,in spatele dulapurilor peste tot. Ieși din casă câteva ore in timp ce deschizi ușor geamurile și revi peste câteva ore, apoi închizi bine geamurile. Trebuie sa scapi de cuib, trebuie sa dai peste tot cu otrava.
Unii mor in spatele dulapului și nu îi vezi sau sub pat, nu toți mor la vedere. Concentrare cat mai mare, întrebi la farmaciile veterinare sa îți de-a sfaturi.

| Alexalex1000 a răspuns:

Nu, cu insecticid se da doar daca ai gândaci. Stai la bloc?

| Torrpi a răspuns:

Pentru paianjeni e mai buna matura.
Daca nu ai gasit victime, e ineficient. Dar te pote afecta pe tine.
De ce sunteti voi lenesi si dati cu chimicale in loc sa faceti curat in case?