| YoureGoingDown a întrebat:

A vazut cineva Seikon no Qwaser? Cate sez are? imi poti spune cateva despre el? Fundawinking si Multumesc

2 răspunsuri:
| Prometeu99 a răspuns:

L-am vazut si...ei bine ideea este interesanta, animatia este buna si la fel si povestea, BUT este un action/ecchi anime(cu accent pe ecchi). Protagonistii isi iau puterea...by sucking brest milk straight from the source. Este un fel de cocktease dar din punct de vedere al povesti, animatiei si sunetului este ok. Din cate stiu sunt 2 anime-uri: "Seikon no Qwaser" si " Seikon no Qwaser II "

| MalleusMaleficarum a răspuns:

E ok, nu l-am terminat, însă nu e rău.
Are mult pornache în el, în varianta necenzurată bineînţeles. Are 2 sezoane, "Seikon no Qwaser" şi "Seikon no Qwaser II".
Acţiunea se petrece la academia St. Mikhailov unde Oribe Mafuyu şi prietena ei, Tomo Yamanobo întâlnesc un băiat cu părul argintiu şi o cicatrice pe faţă, numit Alexander, care s-a transferat la academie. El este un "qwaser", şi are puterea de a manipula fierul şi îşi extrage puterea din laptele mamar. Iar pe parcurs, apar diverşi qwaseri şi antagonişti cu care se vor lupta, well, you know the drill.