| Wladutz a întrebat:

Ati vrea sa facem un concurs de comicuri si sa premiem comicarul anului 2011? Eu il organizez!

ANUNT;,, Pana pe data de 20-04-2011, sunt asteptati useri cu comicuri. Cel mai bine realizat si amuzant comic va fi rasplatit cu:vot, funda si va fi nominalizat ca:Comicarul Anului.
Conditii de participare:
1.Comicul sa fi facut in MS Paint.
2.Sa nu fie injurios.
3.Sa nu fie despre alte persoana(Justin Biber, Miley Cyrus etc.)
4.Sa nu fie de pe internt(facute de voi)
5. Data de expunere sa nu depaseasca 20-04-2011.
Va multumim!

4 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Wladutz, ce calificari ai ca sa realizezi si sa jurizezi de unul singur un concurs de comicuri?

Hai sa ma uit si la reguli.
1) Sa fie facut in MS Paint. Rasistule! Daca unii vor sa foloseasca Photoshop sau orice alt software ce ofera mai multe posibilitati ii descalifici?

2) Defineste "injurios". O sa vezi ca daca pui intrebarea asta pe TPU, fiecare va avea o parere diferita.

3) Naspa. Comicurile sint in general despre "o persoana", si poate "alta persoana". Sau ai vrut sa spui "sa nu fie despre vedete"?

4) si 5) "Sa nu fie pe internet" iarasi are nevoie de rephrase. "Sa fie facute de voi" sau "Sa nu fie copiate si eventual sa fie expuse in premiera aici" ceea ce inseamna ca le dai doar 4 zile ca sa faca un comic si sa se inscrie cu el. Stiu, te-ai gandit ca vine vacanta, dar 4 zile e totusi prea putin.

Si ofera un alt premiu. Nu esti in pozitia sa oferi statutul de comicarul anului, pentru ca nu esti admin, si nici macar expert TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| Deeu_1723 a răspuns:

Şi dacă nu avem voinţa asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, si dai ditamai premiul, nu? raised eyebrows :

O FUNDULITZA!

Mai, bine nu oh go on
Te rugam sa verifici enuntul pe care l-ai scris si sa elimini majusculele care nu sunt necesare! Iti reamintim ca majuscula (litera mare), nu se foloseste decat pentru prima litera din propozitie, pentru numele proprii si acronime (de ex.: ONU, CFR, UEFA).

Enunturile scrise numai cu litere mari sunt deranjante, inestetice si mai putin lizibile, asa ca am aprecia daca ai folosi majuscula numai atunci cand este cazul!

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc!