| ArinaWolf a întrebat:

As vrea sa stiu cate ceva despre publicarea unei carti de benzi desenate. Se procedeaza ca in cazul unei carti obisnuite adica se trimite manuscrisul?
Din punctul meu de vedere nu ar avea logica dar adevarul e ca nu ma pricep :/
Daca stie cineva mai multe detalii despre subiect, nu ezitati sa ma informati si pe mine!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trimiti editurii o carte in varianta electronica (adica incarcata intr-un program de grafica pe calaculator)

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Sa nu cumva sa faci asta! In momentul in care le trimiti ceva iti pierzi drepturile asupra lui si nu ii poti da in judecata pentru copyright!
Stiu doar cum se face in strainatate dar cred ca asta e procedeul pentru Image Comics:https://imagecomics.com/about/submissions
Iti recomand o persoana specialista in termeni juridici, presupunand ca vrei sa publici o lucrare serioasa si nu doar un webcomic.