| Methaallaid a întrebat:

În urmă cu ceva timp am făcut o bandă desenată,doar de câteva pagini, iar ca să nu o continui degeaba, am dus-o la școală să văd ce-mi spun colegii, dacă povestea îi prinde, dacă este sau nu interesant din punctul lor de vedere. Aș vrea să știu care este părerea voastră și cum aș putea continua povestea. ( o spun acum pe scurt )

În poveste este vorba despre două surori orfane, Amonge și Le´N. Ele stăteau în mijlocul unei păduri, singura pădure din orașul lor. Cei de lângă pădure erau de obicei bătrâni cu multe superstiții, și legende despre o ființă care ar trăii nevăzută prin acea pădure,răpind alte suflete care nu au șansă de scăpare.(În banda desenată nu scrie asta,se deduce pe parcurs ) Amonge era lângă sora sa când un fel de frânghii negre se întindeau pe tavanul aproape dărâmat al casei lor, până au cuprins-o, au stâs-o atât de tare încât sângele ei s-a transformat în praf roșu, iar sufletul ei se zbătea între realitate și moarte. Trecuseră 8 ani, iar Le´N a încercat să se înscrie la o școală,unde doar profesoara a știut că ea e de fapt orfană. Ea avea un păr albastru deschis la culoare, ce îi fermeca pe toți colegii ei. S-a împrietenit cu doi băieți...iar de aici m-am gândit să mai scriu că unul din ei o plăcea pe ea, iar prietenul lui cel mai bun i-a oferit un apartament din blocul lui, care l-a ținut și el după ce s-a mutat unchiul lui în altă țară.Ea a acceptat iar apoi a început să aibă tot felul de vise prevăzând trecutul ei cu Amonge, cum că o vedea încă în viață. Idei de continuare? Păreri?

4 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Mie imi place pana aici.

| Fulbaster a răspuns:

Sincer,pare interesant.Si mie imi place sa fac benzi desenate.
Hei, crezi ca poti incarac pozele sa ni le arati si nou, te rog.

| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Foarte frumos ^^.

| Tanamy a răspuns:

Sa aiba si aparitia monstrului in vise.