| Gray77 a întrebat:

Cat ar insemna capitolu 322 din manga Fairy Tail in anime? Am ineles ca un epiosod e format din 3 capitole?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Buna. Adaptarea povestii din manga in anime, ar fi:
1.5 - 2 capitole = 1 episod
Cel mai recent episod aparut (ep.172) este adaptarea capitolului 292 si primele 12 pagini din cap. 293.
Aproximativ, de cand a inceput Marile Jocuri, raportul a fost cam de 1.5 capitole la 1 episod anime.
Dar sa nu uitam ca prima serie a anime-ului "Fairy Tail" se termina pe data de 30 Martie a.c., la episodul 175.
Iar daca e sa tinem cont de datele privind raportul de adaptare a povestii, ar trebui sa avem:
episodul 175 (fiind ultimul) = cap 296.5 - 297
Iar capitolul 322 ar echivalentul episodului 192 (17). Asta doar daca ar sa fie adaptata si o a doua serie a anime-ului "Fairy Tail".
Tin sa anunt, ca raportul privind adaptarea capitolului 322 la anime, aparitia unei a doua serii, sunt doar pur speculative.

1 răspuns:
| Okami23 a răspuns:

322/3= aprox 107