| NadeshikoYuki a întrebat:

Bună vreau să știu sigur câte episoade are Naruto shippuden, deoarece eu știu ca are 10000 de episoade și mi.ar lua cam 153 de ani ca să le văd pe toate. Vreau să știu și părerea voastră despre cei ce au făcut aceste site-uri și băga un episod pe săptămână ca în Japonia a apărut deja ep 1500. (funda+vot celui\celei care mă ajuta)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stati linistiti ca nu are atatea episoade.Naruto Shippuden in momentul actual este la episodul 418. , si nu cred ca o sa depaseasca 500 de episoade deoarece manga s-a terminat.(adica autorul care face naruto a terminat povestea, acum trebuie doar animata).
Si ca sa stiti si voi, atatea episoade cat sunt in Japonia sunt si in Romania, nici mai mult nici mai putin.
Cei de pe site-uri nu au de ales decat sa bage un episod pe saptamana pentru ca un episod pe saptamana apare si in Japonia, Nu au cum sa bage mai multe episoade daca nu exista.Ei le traduc imediat dupa ce apare un nou episod in Japonia.(cat pot ei de repede).
Nu stiu cine v-a bagat in cap ca ar avea 1500 de episoade, dar sunt doar niste zvonuri.
Cunosc f. bine Naruto pentru ca este anime-ul meu preferat.

7 răspunsuri:
| Sakura13574 a răspuns:

Voi vorbiti serios?! Habar nu aveam ca are atatea episode

| FlameHaze a răspuns:

Prima parte - 220 episoade
Shippuden - 419 până acum

| Anihilatoarea a răspuns:

Daca tie iti ia 153 de ani sa il urmaresti nu crezi ca producatorilor le ar lua mai mult de atat sa il produca?

Naruto are 220 de ep.
Naruto shippuden are 419 si se termina in iarna asta.

639 nu sunt chiar atat de multe episoade il poti termina in jur de 3 luni daca urmaresti 4-5 episoade pe zi

Daca chiar crezi ca e foarte mult sari peste filere (vreo 300 de episoade)

| NadeshikoYuki explică (pentru Anihilatoarea):

Daca as putea m-as uita la mai mult de 4-5 ep pe, zi dar daca caut ep peste ep 419 mi le da in spaniola sau franceza.
Si ca sa stii si tu nu sunt 639 de episoade pentru ca eu an vazut ep 1000 (fara subtitrare) si mai urmau si alte episoade.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NadeshikoYuki):

Sincer nu te inteleg...pe ce site te uiti la Naruto? Uite-te pe animekage si o sa gasesti episoadele tranduse in romana.Nu aveai cum sa vezi episodul 1000 pentru ca nu exista! Poate sunt numeroate gresit pe site ca sa va induca in eroare sau ceva.

| piticot4 a răspuns:

Pai nu cred ca sunt chiar asa de multe probabil 1700 sau 1600

| kyuubiale2910 a răspuns:

E și animal meu favorit și sa știi ca sunt cel mult 430 (probabil mai puține ) și oricum trebuie sa apară și Naruto gaiden și Naruto akippuden