| lunguabel a întrebat:

Care e mai puternic Sasuke,sau Naruto,argumentati raspunsu, va rog:-)
multumesc

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Având în vedere că Naruto este personajul principal, el este mai puternic decât Sasuke.
Dar, Kishimoto a recunoscut că personajul său preferat este Sasuke şi vrea să îl facă hokage.
Dacă o luăm după jutsu-rile folosite. Naruto foloseşte foarte des tehnici bazate pe elementul vânt, iar Sasuke foloseşte elementele foc şi fulger. Deci, Sasuke este în avantaj din acest punct de vedere.
Bineînţeles, în episoadele în care se luptă amândoi, Sasuke mereu câştigă. Dar, dacă nu ar câştiga Sasuke, Naruto l-ar aduce înapoi în Konoha şi Sasuke nu ar mai trebuie să plece cu Orochimaru în căutarea puterii. Şi aşa serialul îşi pierde farmecul...

În concluzie, Naruto este mai puternic decât Sasuke.

| T0T a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Naruto va fi al 7-lea hokage, Sasuke cel mai probabil nu va fi niciodata. Tu esti Madara, desi Sasuke seamana cu fratiorul tau l-ai injunghiat cu sabia. Dar parca tot tu ti-ai omorat fratele ca sa nu orbesti! Dar madara esti manipulat! Incearca sa scapi de zetsu cat mai ai timp! Esti printre cei mai tari, daca ai vazut am link la profil cu tine!

| FemeiaPisică a răspuns (pentru T0T):

Madara nu şi-a ucis fratele ca să îi ia ochii. Itachi l-a minţit pe Sasuke că Madara i-a luat ochii lui Izuna pentru putere, ca să îi întărească ura lui Sasuke.
Madara şi-a iubit cu adevărat fratele care a fost ucis de fratele lui Hashirama, adică Tobirama.
Madara nu este manipulat, el îl manipulează pe Zetsu. Nu o să fie trădat de Zetsu, Obito o să aibă control asupra lui Zetsu şi o să îl atace pe Madara.

Ştii că elevul devine mai bun decât senseiul său? Obito a fost găsit şi salvat de Madara, deci aşa se explică totul.

| T0T a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Wow....Merci pentru clarificare... Obito e printre preferatii mei. A si fost preferatul meu. Nu am citit mult din manga dar am auzit chestii si am mai vazut recent un video pe youtobe cu Itachi si a spus aia si mi-a format acea opinie. In fine pana la urma zetsu isi va duce planul la capat si pa Madara sad

6 răspunsuri:
| cristinela4 a răspuns:

Naruto, pentru că e mai super!

| Lucică1998 a răspuns:

Naruto pentru ca el a muncit(sa invete tehnici si sa il controleze pe kiubi) ca sa ajunga la nivelul lui Sasuke, in timp ce acesta avea puterea datorita ochilor

| gGrigore a răspuns:

Normal naruto.el are un +:Vulpea(9 cozi) care ii da chacra, dar mie imi place mult de Gaara.