| differntlife a întrebat:

Ce animeuri mai stiti de dragoste, dar actiunea sa se petreaca la scoala? adica ei sa fie liceeni.
mi-ar placea si niste animeuri de dragoste cu final dramatic.
si daca se poate mici descrieri la numele animeului. multumesc!
dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Hello
Toradora! unul dintre anime-urile mele preferate :3. E vorba de Taiga si Takasu, care sunt vecini si ajung sa se cunoasca printr-o intamplare mai neplacuta sa spun. Acestia incep sa se ajute unul pe celalalt pentru a se putea apropia fiecare de "dragostea lor". De aici povestea devine din ce in ce mai interesanta.
Clannad sincer mi s-a parut plictisitor la inceput, dar cu timpul a devenit mai interesant. E tot la fel vorba de mai multi liceeni (in primul sezon).
Tonari no kaibutsu-kun, e cute parerea mea. Shizuku e pusa de un profesor sa il aduca pe Haru la scoala din nou, cum el mai trasnit de fel, povestea e foarte interesana, insa nu are un final dramatic, insa daca vrei unul, incearca School days.

4 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Highschool dxd, trinity seven!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampire Knight ^_^

| narufan1 a răspuns:

Rossana,cum ai vrut sunt liceeni si are un final dramatic.

| narufan1 a răspuns:

Mermaid melody este foarte interesant, este anime de dragoste si aunt liceeni si are un final foarte dramatic.