| Cristian2003 a întrebat:

Ce tehnica este mai puternica dezintegrare atomica sau tehnica aia a lui Mei Terumi care topeste corpul? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Deriol a răspuns:

Tehnica lui Mei Terumi nu topeste corpul, topeste chakra, spre exemplu coastele Susano'o, intelegi?, dar dezintegrarea atomica este mai puternica pentru ca poti contura forma particulelor astfel incat victima sa numai aiba scapare, si este distrusa la nivel celular, numai shinobi cu tehnici foarte avansate pot scapa din acel jutsu precum: Tobi, Madara Uchiha, Minato, Nagato..Si in afara de asta este si o limita de sange mai avansata, adica pentru a crea stilul particulelor ai nevoie de 3 naturi chakra: Vant, Pamant si Foc.

| Cristian2003 explică (pentru Deriol):

Dar daca stilul particulelor si tehnica lui Mei iau contact exblodeaza amandoua sau stilul particulelor trece prin tehnica lui Mei?

| Deriol a răspuns (pentru Cristian2003):

Nu prea au cum sa ia contact pentru ca nu e aceeasi comparatie ca la un rasengan si un chidori, doua tehnici care pot lua contact, Tsuchikagele ar arunca tehnica direct pe Mei, iar aceasta n-ar mai avea timp sa-si foloseasca stilul abur si ar fi distrusa, depinde si cat de rapid o executa Tsuchikage.

| Cristian2003 explică (pentru Deriol):

Dar daca ar fi putut sa ia contact ar ia contact sau stilul particulelor ar trece prin tehnica lui Mei?

| Deriol a răspuns (pentru Cristian2003):

Daca ar fi putut lua contact, tehnica lui Mei i-ar fi anulat tehnica tsuchikage-ului, pentru ca ar fi topit stratul exterior de chakra, dar ti-am zis asta e imposibil, pentru ca stilul particulelor este aruncat direct pe victima, iar aceasta va scapa cu greu.

6 răspunsuri:
| товарищ a răspuns:

Hai ca de Mei Terumi mai scapi, fugind, folosind jutsuri, dar de Onoki te prinde si te omoara. Asa cred eu...

| Cosma_Mihaela_1999 a răspuns:

Dezintegrare atomica, pentru ca o poti folosi ori unde, dar cealalta trebuie o camera pe unde nu poate iesi gazul.Cel putin asa cred eu.