| Ilarionus a întrebat:

Cine ar castiga dintre killer bee si lee? argumente de ce.

Răspuns Câştigător
| Cristian2003 a răspuns:

Pai sa le vedem abilitatile:
Killer bee este un Jinchūriki foarte puternic si stapaneste stilul fulgerului foarte bine si stapaneste tehnici foarte puternice ca bomba bestiei cu cozi si atunci cand se transforma in 8 cozi forta lui creste foarte mult
Lee este un utilizator foarte puternic de taijutsu, dar e si foarte rapid si foarte puternic si stapaneste acel jutsu Opt Gates care deschide cele 8 porti
Poarta de deschidere (Kaimon), situat in creier. Aceasta poarta elimină restricțiile ale creierului pe muschii astfel 100% din puterea lor poate fi utilizat în timp ce în mod normal, o persoană poate folosi doar 20% din puterea mușchilor lor pentru a le menține la dezintegrare. Deblocarea această poartă permite utilizatorului să folosească față Lotus.
Poarta de vindecare ( Kyūmon, engleză TV "Poarta de odihnă"), situat in creier. Forțat crește puterea cuiva fizică și temporar re-energizează corpul.
Poarta Vieții (, Seimon), situat pe maduva spinarii. Permite utilizatorului să folosească Reverse Lotus. Creșterea fluxului de sânge se transformă piele de culoare roșie.
Poarta Durerii (, Shomon), situat pe maduva spinarii. Crește viteza de utilizator și de putere. Poate provoca tesut muscular să se rupă de utilizare.
Poarta Limit (, Tomon, engleză TV "Poarta de închidere"), situate în abdomen. Crește viteza de utilizator și de putere.
Poarta View (, Keimon, engleză TV "Poarta Bucuriei"), situate în stomac. Crește viteza de utilizator și de putere. Permite utilizatorului să efectueze Peacock dimineata. Deschiderea de această poartă eliberează astfel de sume enorme de chakra care aceasta poate provoca corpurile de apă din apropiere pentru a forma un vârtej în jurul utilizatorului.
Poarta de Wonder (, Kyōmon, engleză TV "Poarta de șoc"), situată mai jos de stomac. Crește și mai mult viteza de utilizator și de putere. Permite utilizatorului să efectueze Tiger timp de zi. Cei care au deschis această poartă va turna sudoare verde aprins de fiecare centimetru al corpului lor, albastru în anime, care se evaporă imediat din propria lor energie termică, creând o aură pe care oamenii ar confunda ca un strat chakra. Din păcate, efectele secundare de la deschiderea porții sunt ca fibrele musculare utilizatorului sunt rupte în bucăți, cauzand dureri intense în cazul în care ceva sau cineva le atinge.
Poarta morții (, Shimon), situat în inima. Lansand acest poarta foloseste toate de energie a organismului. Aceasta face ca inima pompa la puterea maximă și depășește puterea de fiecare poartă. Deschiderea această poartă dă puterea de utilizator, care este chiar dincolo de Kage cinci ani, dar vine pe cheltuiala viața utilizatorului la scurt timp după.
Si chiar daca tehnicile acestor doi ninja sunt puternice la fel si ei eu tot cred ca Killer Bee este mai puternic
Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Cristian2003 a răspuns:

Multumesc pentru funda